Dnes otevřeno od 11:00 do 23:00
Pondělí
11:00 - 23:00
Úterý
11:00 - 23:00
Středa
11:00 - 23:00
Čtvrtek
11:00 - 23:00
Pátek
11:00 - 00:00
Sobota
11:00 - 00:00
Neděle
11:00 - 22:00

Vinný lístek

Vinný lístek

Rozlévaná vína

0,10 l   Tramín červený, polosladké, Vinné sklepy Velké Bílovice 28,- Kč
0,10 l   Cabernet Sauvignon, suché, Vinné sklepy Velké Bílovice 28,- Kč

Bílá vína

0,75 l    Rulandské bílé - Suché, Vinné sklepy Velké Bílovice 258,- Kč více

Tato francouzská odrůda patří do rodiny burgundských. Víno mívá zlatožlutou barvu, někdy s vyšší intenzitou. Vůně je silná, odrůdově vyhraněná, chuť velmi plná, pikantně kořenitá. Pro tyto vlastnosti se výborně hodí k delšímu zrání. Vynikne s hutnými pokrmy z masa i s dezerty.

0,75 l   Veltlínské zelené, Suché - Vinné sklepy Velké Bílovice 258,- Kč více

Tato odrůda pochází z Francie a je oblíbená a rozšířená v celém světě. Světle zlatožlutá barva, výrazná ovocná vůně, plná, harmonicky vyrovnaná chuť – tyto vlatnosti dělají z Chardonnay víno skutečně pro každou příležitost. Hodí se k jídlům z vepřového i hovězího masa, taktéž i ke všem druhům sýrů.

0,75 l   Sauvignon - suché, Vinné sklepy Velké Bílovice 258,- Kč více

Jde o velmi starou odrůdu, z níž prý vyráběli víno již staří Římané. Vyznačuje se sytější zlatožlutou barvou, typickým nezaměnitelným buketem a stejně typickou, silně kořenitou chutí s nižším obsahem kyselin. Podává se k lehčím pokrmům z drůbeže, ale také k sýrům s výraznou chutí.

0,75 l   Pálava - polosladké, Vinařská oblast Mikulovsko, Vinné sklepy Valtice 258,- Kč více

Víno zlatožluté barvy s typickou vůní připomínající čajovou růži, citrusovou kůru a líčí. V chuti můžeme hledat exotické ovoce. Víno je plné, jemně kořeněné.

0,75 l   Müller Thurgau - Kabinet, suché, Vinařská obec Velké Bílovice, "Malý vinař" František Mádl 299,- Kč více

Víno zaujme svěží žlutozelenou barvou a příjemným odrůdovým aromatem, připomínajícím rozkvetlé ovocné keře, doplněné jemným muškátovým buketem. Je osvěžující chuti, i když nepůsobí kysele. Doporučujeme k pečené i smažené drůbeži, s rýží nebo bramborem.
 

0,75 l   Rulandské šedé - pozdní sběr, suché, Vinařská oblast Mikulov, Moravíno Valtice 399,- Kč více

Barva světle žlutá, vůně citrusová s tóny sušeného zahradního ovoce, chuť plná, kořenitá, s jemnou kyselinkou. Nejlépe doprovodí kuřecí a vepřové maso na grilu, zeleninové saláty se sýry.

0,75 l   Sauvignon - pozdní sběr, suché, Vinařská obec Hnanice, Vinařství Vinice Hnanice 399,- Kč více

Toto víno zlatavé barvy osloví vůní bělomasých broskví, které lze nalézt i v chuti doplněné pikantní kyselinkou v závěru. Doporučujeme k italskému risottu bianco s čerstvou rukolou.

Růžová vína

0,75 l   Svatovavřinecké rosé, pozdní sběr - Polosladké, Vinařská obec Slovácko, Vinařství Spielberg 399,- Kč více

Elegantní víno růžové až jahodové barvy. Při prvním nádechu zaujme vyváženou ovocnou vůní lesních plodů, především tóny malin a lesních jahod. Příjemná ovocně nasládlá chuť nepostrádá kyselinku, která ji skvěle doplňuje a propůjčuje vínu spolu s vysokým extraktem dlouhý závěr, jenž umocňuje požitek z tohoto skvělého vína.

Červená vína

0,75 l    Frankovka - suché, Vinařská podoblast Velkopavlovická 248,- Kč více

Tato stará francouzská odrůda dává prvotřídní vína intenzivně červené barvy se specifickým buketem připomínajícím černý rybíz. Chuť je plná, harmonická, odrůdově vyhraněná. Nejčastěji se doporučuje k jídlům ze zvěřiny, hodí se však ke všem druhům masa i k nejrůznějším sýrům.

0,75 l   Modrý Portugal, zemské - suché, Vinařská obec Znojemsko, Vinařství Regina Coeli 248,- Kč více

Víno intenzivně rubínové barvy s živým purpurovým reflexem a bohatě komponovaným ovocitým buketem, na patře upoutají především sladěné tóny sušených švestek, arónie a skořice. Harmonické víno s výraznou kyselinkou, která skvěle posiluje odrůdově typické aroma. Doporučujeme k lahůdkářskému nářezu (uzený jazyk, kolínko, papriková roláda) nebo s hovězí roládou na červeném víně.

0,75 l   Svatovavřinecké, pozdní sběr - Suché, barrique, Vinařská obec Mikulov, Moravíno Valtice 399,- Kč více

Barva tmavě červená, vůně intenzivní s tóny skořice a vanilky, chuť plná s projevem cedrového dřeva, džemu, čokolády. Nejlépe doprovodí pikantní úpravy vepřového a krůtího masa, pečená kachna, výrazné sýry.

0,75 l   Neronet - pozdní sběr, suché, Vinařská obec Čelkovice, vinařství Libor Veverka 429,- Kč více

Barva vína je temná, neprostupná rudo-fialová. Vůně s tóny povidel, zavařených borůvek, perníku a čokolády. Chuť je plná, ovocná s bohatou strukturou jemných třísel a taninů.

Zahraniční vína

0,75 l   Riesling „Albiger Hundskopf “ - kabinet, Oblast Rheinhessen, vinařství Hauck, Německo 459,- Kč více

Světle slámově žluté. Ve vůni jasné a svěží. Nádherné čisté ovocné tóny, broskev a jablko. V chuti, čisté, šťavnaté s dobrou substancí. Dlouhý závěr. Podáváme k pokrmům z ryb a salátům.
 

Šumivá vína

0,75 l   Estrella frizzante - Oblast Valencia, vinařství Bodegas Murviedro, Španělsko 199,- Kč více

Cuvée odrůd Muškát Alexandrijský (60 %) a Macabeo (40 %). Barva zlatavá s odlesky, omamná až podmanivá vůně muškátu, lískových ořechů, okvětních lístků růží. V chuti se snoubí mohutná ovocitost muškátu s je mnou lahodnou kyselinkou a nasládlým dozvukem.
 

0,75 l   Bohemia Sekt - demi sec, Česká republika 320,- Kč více

Příjemná svěží barva s dlouhotrvajícím perlením, svěží, středně plná, květnatá vůně a typická jemně polosladká chuť. Doporučujeme jako aperitiv, k zeleninovým i masitým předkrmům, krémovým polévkám, rybám a sýrům s modrou plísní.
 

0,75 l   Bohemia Sekt - brut, Česká republika 320,- Kč více

Světle žlutá barva s bohatým perlením, středně plná, svěží, ovocná vůně a osvěžující, harmonická, středně plná chuť. Doporučujeme jako aperitiv, ke studeným i teplým předkrmům, rybám i různým druhům sýrů.
 

0,075 l   Bohemia Sekt Prestige, Česká republika 420,- Kč více

je neopakovatelné šumivé víno, vyráběné tradiční metodou s dobou ležení na kvasinkách 15-18 měsíců. Cuvée vzniklo jedinečnou kombinací jakostních odrůdových vín z vybraných vinic jižní Moravy. Ryzlink rýnský dodává sektu bohatou vůni a pikantní kyselinku, Rulandské bílé extraktivní tóny v chuti a Ryzlink vlašský pak doplňuje svěžest.

0,75l   Marques de Monistrol rosé Brut Cava 290,- Kč

Vína fortifikovaná

0,04 l   „Oxford 1970“ Pedro Ximénez - Vinařství Dios Baco, Španělsko 89,- Kč více

Jedná se o viskózní, bohaté, koncentrované a plné sladké sherry. Ve vůni a chuti ucítíte rozinky, švestky, datle a ořechy. V dlouhé dochuti jsou patrné ovocné tóny s medovostí. Výborně se hodí k dezertům, ovoci – zejména oranžovému melounu, kávě nebo jako samostatná sladká tečka.
 

0,04 l   Grant Burge 10 yo Tawny - Oblast Tanunda, vinařství Grand Burge, Austrálie 99,- Kč více

Portské víno Grant Burge Tawny je vyrobeno ze směsi odrůd Grenache, Shiraz a Mataro, které pak zrají v dubových sudech po dobu nejméně 20 let. Barva vína je zlatohndě nazlátlá, chuť sladká a vyvážená jemně zakončená sušším aroma ovoce s přídechem
dřeva, zvýrazněná přídavkem brandy pro zastavení fermentace vína.
 

0,04 l   Fonseca 10 yo Tawny - Oblast Douro, vinařství Fonseca, Portugalsko 99,- Kč více

Průměrných deset let strávených zráním v sudech dělá z tohoto vína portské červenohnědé barvy s jiskřivými odlesky a buketem medu, oříšky, zralého ovoce a sušených růžových květů. V chuti je hedvábné, s tóny lesního medu a oříšků, čerstvou kyselinkou a elegantním a dlouhým koncem. Nádherně hřejivé, atraktivní portské bude skvělé například ke kandovanému pomeranči.
 


x